Kozmetička-vizážistka

Študijný odbor:  6463 K

Zameranie: samostatne alebo v kolektíve pracujúci v kozmetických (beauty) službách, ale aj ako SZČO, živnostník.

Forma štúdia: denné štúdium pre absolventov ZŠ (dievčatá aj chlapcov)

Možnosti pracovného uplatnenia absolventa:

Odborne kvalifikovaný pracovník v štátnych a súkromných kozmetických službách. Ako podnikateľ alebo živnostník v kozmetických prípadne beauty službách, ale aj na ďalšie funkcie v odborných útvaroch v súlade so svojím zameraním.

Nadväzná odborná príprava (ďalšie vzdelávanie):

Pomaturitné štúdium. Študijné programy vysokoškolského štúdia alebo ďalšie vzdelávacie programy zamerané na rozšírenie kvalifikácie, jej zmenu alebo zvýšenie.

Profilovanie absolventov so zameraním na kľúčové kompetencie umožňuje pripraviť žiakov na komplexné riešenie kozmetickej starostlivosti o ľudské telo, prácu v kolektíve, prípadne samostatne pracujúcich, sledujúc pri tom aktuálne zmeny a novinky v kozmetickej starostlivosti. Po absolvovaní štúdia je absolvent schopný vykonávať kvalifikovanú cieľavedomú samostatnú činnosť pri zostavovaní plánu starostlivosti o jednotlivé typy pleti, líčenie, starostlivosti o telo a vzhľad. Tento vzdelávací program umožňuje získať kvalifikáciu na výkon pracovných činností v kozmetických službách starostlivosti o ľudské telo.

Na prijatie do študijného odboru 6463 K kozmetička-vizážistka môžu byť prijatí uchádzači s dobrým zdravotným stavom, ktorých zdravotnú spôsobilosť na prihláške potvrdil lekár. Uchádzač so zdravotným znevýhodnením pripojí k prihláške vyjadrenie pediatra o schopnosti študovať zvolený odbor podľa platných predpisov a prijímaní žiakov na štúdium. Uchádzači nesmú trpieť predovšetkým:

• prognosticky závažným ochorením obmedzujúcim funkcie horných končatín (porucha hrubej a jemnej motoriky),
  • prognosticky závažným ochorením funkcie nosného a pohybového systému,
  • prognosticky závažným ochorením dýchacích ciest, srdcovými,
  • závažnými kožnými chorobami a alergiami
  • prognosticky závažnými a nekompenzovanými formami epilepsie a epileptických syndrómov,
  • ochoreniami nervového systému a poruchami CNS,
  • prognosticky závažnými ochoreniami zraku,
  • bacilonosičstvom.

Zdravotnú spôsobilosť uchádzačov posúdi a písomne potvrdí dorastový lekár.

Ku každému prijatiu na štúdium má právo individuálneho posúdenia a súhlasu riaditeľ školy.

Učebný plán Kozmetička - vizážistka