O štúdiu

Prečo študovať na SOŠ, Markušovská cesta 4, Spišská Nová Ves

A. Poráčová     III.K

"Spoznala som tu veľa úžastných a zábavných ľudí. Spolužiačky sú súper, učitelia tiež. S každým sa dá veľmi dobre porozprávať. Na budúci školský rok maturujem a tak sa už pomaly začíname pripravovať.

Okrem iného sa veľmi teším na zážitky zo stužkovej. Kozmetičkou som chcela byť už odmalička, tak dúfam, že sa mi môj sen splní a budem mať svoj vlastný salón, z ktorého budú odchádzať spokojné zákazníčky. Veď každý človek si má vždy ísť za svojím cieľom."

Veronika Sivecová  II.VKS

"Táto škola mi dala množstvo kamarátov a hlavne vedomosti. Neľutujem, že som si vybrala práve túto školu. Bude mi za školou veľmi smutno, ale všetko sa raz musí skončiť. Dúfam, že sa mi podarí úspešne zmaturovať a splniť si všetky moje sny."

Jana Kurilová II.D

"Jedného dňa mi bola predložená otázka "Prečo študovať na tejto škole". Mojím dôvodom bolo vyučiť sa za kaderníčku. V škole je dobrý kolektív učiteľov a tiež kolektív žiakov. Sú tu pekné priestory. Máme vlastné kaderníctvo v ktorom sa skvelé učia nové veci. Je skvolé vybavené a a taktiež máme dobré majsterky, ktoré nám radi pomôžu."

Simona Tóthová     III.K

"Na strednej škole som sa rozhodla študovať preto, aby som sa mala v budúcnosti dobre. Odbor kozmetik som si vybrala z viacerých dôvodov, napríklad aj kvôli tomu, že  kreslenie a maľovanie ma vždy bavilo. Ale aj preto lebo som v kontakte s ľuďmi a zákazníci sa k nám chodia skrášľovať a oddýchnuť si. Som veľmi rada, že som si vybrala práve tento odbor."

Patrícia Sedláková   II.VKS

"Pre túto školu som sa rozhodla v 9. ročníku na základnej škole. Je to tu zaujímavé, či už na odbornej praxi alebo na teoretickom vyučovaní. Som spokojná so školou a odporúčam sa prihlásiť práve na našu školu. "

Patrícia Tomaškovičová     III.K

"Študovať na strednej odbornej škole je veľké plus do života. Máme tu zaujímave odbory, ktoré majú budúcnosť. Odporúčam každému, aby šiel študovať na našu školu"

S. Nováková     III.K

"Môj odbor (kozmetik) ma baví, je zaujímavý, páči sa mi , ako pracujeme na praxi. V škole je toho síce veľa na učenie, ale dá sa to zvládnuť, len treba chcieť.

Sú tu tiež dobrí učitelia, vďaka ktorým sa naučím vždy niečo nové.  po škole by som si chcela otvoriťvlastný kozmetický salón."

Hanka Javorská  II.VKS

"Na tejto škole som sa rozhodla študovať preto, lebo už od detstva bolo mojím snom sa stať kaderníčkou a mať svoj vlastný salón. Na tejto škole sa mi podarilo si splniť prvý sen. Škola ma veľa naučila, či už sa zdokonaľovať vo svojom odbore ale aj spoznávať nových ľudí, porozumieť im. Tohto roku maturujem , tak tak dúfam, že úspešne a môžem  si vo svojom živote plniť ďalší sen a mnoho iných."

Natália Artimová     III.K

"Som v 3. ročníku a študujem za kozmetičku. Chodíme na rôzne celoslovenské súťaže vo vizažistike a iné akcie."

Janka Hamráková     III.K

"Študovať ma na tejto škole som sa rozhodla preto, pretože som chcela mať maturitnú skúšku, no zároveň som sa chela za niečo vyučiť a vedieť niečo aj na praxi. Na rozdiel od gymnázia to je v našej škole možné.

Zaujímavé je aj to, že nesedíme stále v laviciach a neučíme sa len teóriu, ale máme či už odbornú prax alebo nejaké iné aktivity.

Stednú školu by si mal každý vybrať podľa toho, čo ho baví alebo čomu by sa chcel v budúcnosti venovať. A najlepšou voľbou sú odborné školy, kde je z čoho vyberať. Konkrétne v našej škole sú pre dievčatá vhodné odbory napr. kozmetik, kaderník, manikér - pedikér. Naopak pre chlapcov sú tu odbory ako autoopravár, elektrotechnik, inštalatér, montér suchých stavieb atď."

Soňa Kovaliková     III.K

"Dostala som sa na strednú odbornú školy, na odbor kozmetik a som spokojná. Priznám sa, že niekedy si poviem, že sa mi už nechce učiť, ale ak sa nad tým zamislým , tak je dôležité učiť sa a dosiahnúť v živote to, čo chcem dosiahnúť. A môj terajší cieľ je zmaturovať a násť si zamestanie."

Monika Krojerová     III.K

"Stredná odborná škola na Markušovskej ceste 4 ma zaujala svojím odborom  - kozmetik. Vzhľadom na to, že som nechcela mať len vyučný list, odbbor ma zaujal aj tým, že tam môžem maturovať. Okrem teoretického vyučovanie v škole máme aj praktické vyučovanie v kozmetickom salóne.

Stredná odborná škola ponúka veľa možností ako sa rozvíjať."