Začiatok školského roka 2019/2020

V novom školskom roku privítal žiakov na školskom dvore riaditeľ školy Ing. Vasiľ Kolesár a zaželal im do ďalšej práce veľa osobných aj študijných úspechov. V ďalšom priebehu o podrobnostiach prvých školských dní, ako aj o triedach a praktickom výcviku informovala zástupkyňa riaditeľa školy Ing. Gabriela Pramuková.

KURZ OCHRANY ŽIVOTA A ZDRAVIA

Prierezová tematika sa realizuje prostredníctvom predmetov Štátneho vzdelávacieho programu a obsahom samostatných organizačných foriem vyučovania – účelových cvičení a kurzu. Ochrana života a zdravia integruje spôsobilosti žiakov zamerané na ochranu života a zdravia v mimoriadnych situáciách, tiež pri pobyte a pohybe v prírode, ktoré môžu vzniknúť vplyvom nepredvídaných skutočností ohrozujúcich človeka a jeho okolie.

Žiaci našej školy absolvovali kurz počas prvého septembrového týždňa a naplnili tak do bodky úlohy vyplývajúce z cieľov kurzu tak, ako to je uvedené v Štátnom vzdelávacom programe pre tento účel.

Rozvoj finančnej gramotnosti

Dňa 27.9. 2019 sa žiaci našej školy zúčastnili podujatia pre rozvoj finančnej gramotnosti v Košiciach. Podujatie bolo organizované pre stredné školy Košického samosprávneho kraja. V rámci projektu sme sa zapojili aj do vypracovania IQ testu pre získanie spätnej väzby z novonadobudnutých informácií z hľadiska finančného plánovania.

Návšteva družobnej školy

V dňoch 27.9. - 29.9.2019 sa vedenie našej školy zúčastnilo na oslave krásneho jubilea našej družobnej školy         v Havlíčkovom Brode. Súčasťou návštevy bola okrem slávnostnej akadémie, aj prezentácia priestorov ich školy          a spoločné zasadnutie vedení oboch škôl.

Zavítal k nám Mikuláš

Čitateľská gramotnosť

Dňa 10. 12. 2019 si svoje znalosti  a zručnosti v práci s textom overili žiaci našej školy v školskom kole čitateľskej súťaže zameranej na rozvoj čitateľskej gramotnosti.

Súťažiaci boli rozdelení do dvoch skupín: študijné odbory a učebné odbory.

Zo študijných odborov sa zúčastnilo 57 žiakov (I.M, II.M, IV.M),

učebné odbory zastúpilo 45 žiakov z I.D, II.D, II.E a III.E triedy.

Najúspešnejší žiaci: študijné odbory: Adrián Krempaský – I.M a Filip Zadroš – II.M

učebné odbory: Tibor Vlkolinský – II.E

Výchova k manželstvu a rodičovstvu

V dňoch 7.10. a 8.11.2019 sa uskutočnili pre dievčatá z tried - I.F a I.D  prednášky na tému:

Téma: Výchova k manželstvu a rodičovstvu.

Stretnutie bolo zamerané na uvedomenie si dôležitých komponentov vo vzťahu – dôvery, adekvátnej komunikácie, tolerancie a bezpodmienečnej lásky. Dôraz bol kladený na zosúladenie ašpirácie, ideálov a predstáv partnerov.

Mgr. Klimko + Podracká

Téma: AIDS a iné pohlavné ochorenia, spôsob prevencie.

Stretnutie bolo zamerané na uvedomenie si zásad zdravého životného štýlu a prevencie pohlavných ochorení. V závere prebehla diskusia na zvolenú tému.

Mgr. Klimko + Podracká

Autoopravár Junior.

Dňa 29.januára 2020 sa v priestoroch našej školy konalo školské kolo celoslovenskej súťaže Autoopravár Junior. Žiaci III.E triedy, odboru "autoopravár -mechanik" si mohli porovnať svoje odborné vedomosti so svojimi spolužiakmi. Test obsahoval 60 otázok z konštrukcie automobilov, diagnostiky opráv a montáže.  Po jeho vyhodnotení získal najvyšší počet bodov Marek Remiaš, ktorý bude našu školu reprezentovať na oblastnom kole, ktoré sa uskutoční v Košiciach dňa 10.3.2020. Držíme mu palce.

Deň otvorených dverí

Finančná gramotnosť

Dňa 20. 2. 2020 sa na našej škole konala finančná gramotnosť. Do preverovania  znalostí boli zapojení žiaci študijných odborov triedy I. M. V odboroch - kozmetik, geológia a mechanik-elektrotechnik. Finančná gramotnosť bola zameraná na plánovanie a hospodárenie s finančnými prostriedkami v bežnom živote.

Darček pre Alžbetku

V predvianočný čas sa žiačky - kaderníčky z III.D triedy rozhodli spríjemniť popoludnie deťom v centre pre rodiny a deti ALŽBETKA. Okrem kultúrneho programu im darovali aj kúsok svojho srdca a vytvorili nové priateľstvá. Srdečne ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do charitatívnej zbierky a pomohli tak tým, ktorí to potrebujú.

Darček pre Alžbetku