Akcie školy

Začiatok školského roka 2020/2021

Začiatok školského roka začal netradične. Spôsobili to opatrenia ministerstva školstva, ktorých cieľom bolo zabezpečiť v čo najväčšej miere ochránu žiakov aj učiteľov predd nákazou a šírením Covid - 19. Z tohto dôvodu sa žiaci stretli po úvodnom filtri po triedach na školskom dvore kde získali od svojich triednych učiteľov, všetky potrebné informácie o práci počas prvých dni v škole.

KURZ OCHRANY ŽIVOTA A ZDRAVIA

Prierezová tematika sa realizuje prostredníctvom predmetov Štátneho vzdelávacieho programu a obsahom samostatných organizačných foriem vyučovania – účelových cvičení a kurzu. Ochrana života a zdravia integruje spôsobilosti žiakov zamerané na ochranu života a zdravia v mimoriadnych situáciách, tiež pri pobyte a pohybe v prírode, ktoré môžu vzniknúť vplyvom nepredvídaných skutočností ohrozujúcich človeka a jeho okolie.

Žiaci našej školy absolvovali kurz počas prvého septembrového týždňa a naplnili tak do bodky úlohy vyplývajúce z cieľov kurzu tak, ako to je uvedené v Štátnom vzdelávacom programe pre tento účel.