Naše projekty

2. Projekt - OPERAČNÝ PROGRAM VZDELÁVANIE

Prezentácia úspešného projektu

Stredná odborná škola na Markušovskej cesta 4 v Spišskej Novej Vsi implementuje v období od septembra 2009 do augusta 2011 projekt pod názvom „Implementácia operačného programu Vzdelávanie v podmienkach Strednej odbornej školy“, ktorý je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho sociálneho fondu. Na pozvanie pracovníkov Agentúry MŠVVaŠ SR pre štrukturálne fondy odprezentovali zástupcovia školy realizáciu projektu a dosahované výstupy na výročnej Konferencii Agentúry, ktorá sa konala dňa 10. mája 2011 v bratislavskom Technopole. Konferencia sa konala pod záštitou Ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Ing. Eugena Jurzycu.

Za prítomnosti štátneho tajomníka MŠVVaŠ SR Mgr. Jaroslava Ivanča a viac ako 150 odborníkov z oblasti vzdelávania, vedy a výskumu v Slovenskej republike hodnotila Agentúra svoju činnosť za rok 2010 a predstavila novinky a harmonogram pri implementácii Operačného programu Výskum a vývoj a OP Vzdelávanie pre rok 2011. Na konferencii odzneli aj príspevky inštitúcií, ktoré v súčasnosti implementujú projekty v rámci týchto operačných programov, medzi inými napríklad Výskumný ústav zváračský – Priemyselný inštitút SR, Lekárska fakulta UK v Bratislave, SPU v Nitre a iné. Stredná odborná škola na Markušovskej ceste 4 v Spišskej Novej Vsi bola jedinou školou, ktorá predstavila svoj projekt za sektor stredných škôl.

Prezentácie projektu sa ujal Ing. Vasiľ Kolesár, riaditeľ školy. Okrem iného informoval účastníkov konferencie o dosiahnutých výsledkoch a výstupoch projektu. Zástupcov Agentúry a účastníkov konferencie zaujalo najmä vysoké percento pedagogických zamestnancov, ktorí sa zúčastňovali vzdelávania v oblasti práce v interaktívnom prostredí a výučby anglického jazyka pre prácu s informačnými a komunikačnými technológiami.

Nemenej dôležitými aktivitami projektu sú aj príprava a implementácia školských vzdelávacích programov, v rámci ktorých pedagógovia školy vytvorili 279 nových alebo inovovaných učebných pomôcok (prezentácií, pracovných hárkov, učebných textov, cvičení, rôznych zadaní a testov) a 58 vzdelávacích programov vo všetkých vyučovaných odboroch. Tieto programy škola v súčasnosti uvádza do života aj s pomocou 94 nových didaktických pomôcok, medzi ktoré sa zaradili interaktívna tabuľa, dataprojektory, vizualizér, notebooky, slúchadlá, komunikačné zariadenia, atlasy, audioknihy, CD nosiče, encyklopédie, príručky, slovníky a odborné pomôcky ako napr. nivelačné prístroje, lasery, generátory, osciloskopy, multimetre, pokusné sady a iné. Všetky tieto pomôcky slúžia viac ako 800 žiakom školy v dennom a externom štúdiu.

V závere konferencie vyjadrila zástupcom školy uznanie za kvalitnú realizáciu projektu generálna riaditeľka Agentúry Ing. Alexandra Drgová a vyslovila presvedčenie, že škola sa aj budúcnosti zapojí do pripravovaných výziev a pripraví projekt, ktorý bude nadväzovať na aktivity doteraz realizovaného projektu.

FOTODOKUMENTÁCIA : Fotodokumentacia_122010.doc            LETÁK: Letacik.doc              Implementácia OP Vzdelávania žiakov v prostredí SOŠ: MSVVaS_SR_konferencia.ppt

ČLÁNOK: Clanok_022010_KORZAR.doc                                         ČLÁNOK:  Clanok_ukoncenie_projektu.doc