Naše projekty

HAIR – Hairdressers Are International – Really!

Názov z titulku je aj názvom nášho najnovšieho projektu v programe Leonardo da Vinci – Mobility, ktorý je práve v štádiu realizácie. Po slovensky by sme ho mohli preložiť ako: Vlasy – Kaderníci sú medzinárodní, naozaj! (keďže ide o medzinárodný projekt, použili sme anglický názov - v angličtine vystihujú prvé písmená popisu slovo „vlasy“).

V týchto dňoch od 13. do 26. októbra 2013 sa 10 žiakov našej školy – žiaci učebného odboru Kaderník a nadstavbového študijného odboru Vlasová kozmetika – zúčastňujú pracovnej stáže v partnerskej škole Srednja tehniška šola v slovinskom prístavnom meste Koper. O svoje zážitky sa s nami delia prostredníctvom pani učiteľky Mgr. Silvie Královej, ktorá je ich sprevádzajúcou osobou.

Prvý týždeň stáže prebiehal v kaderníckom salóne školy, kde si žiaci vyskúšali niektoré nové techniky vo farbení vlasov, zdokonalili sa vo vytváraní „vytláčanej vlny“ a vo vodovej ondulácii. Naplno sa im venovala milá pani majsterka Biljana. S koordinátorkou projektu pani učiteľkou Simonou Paulic navštívili maskérsku dielňu miestneho divadla, kde im maskérky predviedli spôsob vytvárania a lepenia fúzov a brady, tvorbu plešiny, účesov, ale aj to, ako sa vytvárajú poranenia. Vo voľnom čase navštívili miestne múzeum, historickú vežu, prístav, okúsili aj pocit dotyku so slanou morskou vodou a ochutnali morské príšery (iba ten, kto na to našiel odvahu). Naplánovaná je ešte návšteva bowling centra, kaderníckych salónov a nebude chýbať ani diskotéka.

Najbližšie našich žiakov čaká v nedeľu 20. októbra návšteva celoslovinského Festivalu účesovej tvorby v hlavnom meste Ľubľana. Na festivale predvedú svoje umenie najlepší slovinskí kaderníci. Druhý týždeň stáže strávia žiaci prípravou záverečnej módnej prehliadky, takže okrem tvorby účesov si vyskúšajú aj tvorbu make-upu a naučia sa svoju prácu spropagovať prostredníctvom fotodokumentácie a úpravy fotiek na počítači. Vo voľnom čase ich ešte čaká návšteva wellness a slovinského pobrežia.

Vedenie našej školy zrealizuje monitorovaciu návštevu projektu v partnerskej škole v dňoch 20.-22. októbra. Stretne sa s riaditeľom partnerskej školy pánom Iztokom Drožinom a koordinátorkou projektu Simonou Paulic, prezrie si priestory školy a bude rokovať o možnostiach ďalšej spolupráce pri výmene skúseností a organizácií výmenných stáží žiakov oboch škôl.

Ing. Renáta Kopančáková

Koordinátorka projektu