Príprava v školskom vzdelávacom programe Odevníctvo  v študijnom odbore 3125 4 Odevníctvo zahŕňa teoretické a praktické vyučovanie a prípravu. Teoretické i praktické vyučovanie je poväčšine organizované v priestoroch školy. Dvojročný odbor štúdia je koncipovaný homogénne ako odbor profesijnej prípravy so všeobecným prehľadom o celej oblasti krajčírskych služieb a so základnými predpokladmi pre výkon podnikateľských aktivít.

Predpokladom pre prijatie do učebného odboru je úspešné vykonanie záverečnej skúšky v odbore krajčír a zdravotné požiadavky uchádzačov o štúdium.

Vytvára predpoklady pre získanie všeobecných a odborných vedomostí a kompetencií potrebných pre výkon povolania v odevnom priemysle a službách . Žiaci získajú vedomosti o odevných a textilných materiáloch a ich efektívnom využití vo výrobe, zručnosti v oblasti technológií a výrobných procesov, v  používaní  strojov a zariadení v  odevnej výrobe, ostatných technických zariadení výroby u jednotlivých druhov odevných výrobkov. Program je zameraný tiež na formovanie a rozvoj ich organizačných schopností, riadiacej činnosti , osvojenie si ekonomických  procesov výroby a zodpovedného prístupu k práci.

Dôraz sa kladie na rozvoj schopnosti aplikovať poznatky všeobecného charakteru na jeho konkrétnu činnosť a situácie charakteristické pre odevnú výrobu od vstupného materiálu do výroby až po hotový výrobok, so súčasným zreteľom na problematiku bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci , ekonomické činitele a ekologické aspekty hlavne odevnej výroby,